Šobrīd, ražas laikā, popularitāti atkal gūst gurķu izmantošana sejas ādas kopšanā. Bet vai gurķis palīdz uzlabot tavu sejas ādu?
Apskatīsim šobrīd populārākos gurķu izmantošanas veidus ādas kopšanā un uzzināsim, vai ir vērtīgi izmantot gurķus sejas ādas kopšanā, vai tomēr tie jāatstāj marinēšanai un salātiem!
Sejas masāža izmantojot saldētu gurķi
Šobrīd popularitāti gūst sejas masāža un skulpturēšana izmantojot saldētu gurķi. Mājas apstākļos ledus kompreses bieži tiek izmantotas, lai noņemtu apsārtumu un pampumu, tomēr ar šo trendu skaistumkopšanā aizrauties nevajadzētu. Lai gan aukstums uzmundrina, un ir pierādīts, ka tas noņem pampumu, tomēr auksta komprese, kas uz sejas turēta pārāk ilgi, var izraisīt aukstuma apdegumu uz ādas (sarkani pleķi), bet acu zonā, kur āda ir visplānākā, var izraisīt tumšos lokus. Nav pētījumu, kas pierādītu, ka tieši saldēts gurķis dotu papildus labumu tavai sejas ādai.
Gurķu maska
Jaunākās tendences norāda, ka mājas apstākļos taisīta gurķu sejas maska (rīvēts gurķis ar krējumu/citrona sulu vai citām sastāvdaļām), dziļi mitrina un uzlabo sejas ādas stāvokli, palīdz novērst akni un tās izraisīto pigmentāciju, izlīdzina ādu un uzlabo tās stāvokli.
Jau iepriekš esam minējuši, ka krējums ir jāatstāj uz pusdienu galda, tāpat arī gurķis, kuram nav klīnisku pierādījumu par tā labvēlīgo ietekmi uz sejas ādu. Citrons, kam gurķu-citronu maskās tiek piedēvētas antioksidanta īpašības, patiesībā ir jālieto iekšķīgi un nekādā gadījumā nav jālieto uz sejas. Citrona izmantošana sejas ādas kopšanā nedod nekādu labumu, tieši pretēji – citrona sula kairina ādu, kas var novest pie pigmentācijas, alerģijas un pat mikroplaisām ādā.
Labāk uzņemsim vitamīnus ēdot gurķus svaigus vai konservēsim tos ziemai.