D vitamīns vasarā?

☀ D vitamīns tiek saukts arī par saules vitamīnu, jo tas mūsu organismā izstrādājas, kad āda nonāk saules gaismā, tomēr pārmērīga sauļošanās nav ieteicama. Latvijas apstākļos D vitamīnu ar sauli vai pārtiku neuzņemam pietiekamā daudzumā, tāpēc tas papildus ir jāuzņem visu gadu. Jā, arī vasarā – jo tieši tad varam ietekmēt to, kāda būs mūsu imunitāte rudenī!

☀ D vitamīns rūpējas par kaulu veselību, samazina iekaisumu organismā un var mazināt depresiju. Tomēr pētījumi atklāj, ka šā vitamīna klātesamība pietiekamā daudzumā ļoti ietekmē arī ādas veselību un skaistumu, nodrošinot ādas šūnu augšanu, atjaunošanu un aizsardzību. Uz ādu tas iedarbojas kā pretiekaisuma faktors, palielina ādas imunitāti, uzlabo matu augšanas un maiņas ciklu, noregulē tauku dziedzeru darbību, uzlabo ādas stāvokli aknes, psoriāzes un atopiskā dermatīta gadījumos.

☀ Lai pārliecinātos, ka D vitamīns organismā ir pietiekamā daudzumā, iesaka tā koncentrāciju asinīs pārbaudīt vienu reizi gadā. Pirms uztura bagātinātāju lietošanas, vienmēr konsultējieties ar savu ārstu!