Pavasaris ir teju jau klāt, un līdz ar pavasara iestāšanos varam baudīt pirmos saules starus.
Atbildot uz šīs dienas galveno jautājumu “Vai saules aizsargkrēms jālieto arī pavasarī?” gribam teikt, ka saules aizsargkrēms jāsāk lietot ne tikai karstajās vasaras dienās, bet arī pavasarī.
Kāpēc?
Tā kā ultravioletie stari uz zemes nonāk visu gadu, tad arī saules aizsarglīdzekļi būtu jālieto visu gadu. Atcerieties, ka ultravioletais starojums tiek cauri arī mākoņiem, tādēļ apmākusies diena nav zaļā gaisma saules aizsarglīdzekļu nelietošanai.
Kā saule var kaitēt mūsu ādai?
Hiperpigmentācijas rašanās no saules kaitīgo UVA, UVB staru iedarbības;
Sagrauj ādas aizsargfunkciju;
UVA, UVB stari veicina ādas novecošanos, apdegumu, fotonovecošanos, DNS šūnu netiešus un tiešus bojājumus;
Palielina ādas onkoloģisko saslimšanu risku. Diemžēl tieši uz sejas tipiski atrod ļaundabīgus veidojumus, jo sejas āda dzīves laikā ir visvairāk pakļauta saulei;
“Sagriež” kolagēnu – šūnu veidošanās pamatsastāvdaļu, kas palīdz uzturēt ādas tekstūru, tvirtumu un noturību.
Ko vēl būtu nepieciešams zināt?
Sauļošanās ir atrašanās saulē ilgāk par 20–30 minūtēm, un nav būtiski, vai tā ir pastaiga, dārza darbi vai gulēšana pludmalē.
Saules aizsargkrēmu faktoram ir jābūt SPF 50+ un jāatceras, ka tas jāatjauno ik pēc divām stundām. Viedtālruņiem ir pieejama aplikācija – UV indekss, ko izsaka no 0–11: jo tas ir augstāks, jo lielāku ietekmi tas var atstāt uz ādu.
Mūsdienās saules aizsarglīdzekļi atrodami visdažādākajās formās – krēmi, fluīdi, šķidrumi, pūderi. Katrs atbilstoši savam ādas tipam var izvēlēties piemērotāko.
Vislabākā dāvana sev ir patiesas rūpes par savu ķermeni dienu no dienas!