Tava āda – labsajūtas un veselības spogulis!

Lieliska sejas āda nav tikai DNS nopelns – ikdienas paradumiem ir ļoti liela ietekme tam, kā izskatās un jūtas tava āda. Interneta laikmetā ir neskaitāmi daudz informācijas par to, kā kopt sejas ādu, un bieži vien informācija mēdz krasi atšķirties. Patiesībā tas, kā rūpēties par sejas ādu, ir ļoti individuāli, tāpēc šoreiz publikācijā pievērsīsim uzmanību tam, ko tava sejas ādas saka tev priekšā.

🔎 Sausa, niezoša āda
Ja ar šādu problēmu saskaraties laikā, kad gaiss paliek sauss un auksts – uztraukumam nav pamata – sejas kopšanas rutīnā jāiekļauj biezākas konsistences barojoši vai mitrinoši krēmi. Taču, ja āda paliek sausa neatkarīgi no ārējiem apstākļiem, tas norāda, ka ir nepieciešams vērsties pie ārsta, jo sausa āda var būt signāls nopietnām veselības problēmām, piemēram, cukura diabētam vai vairogdziedzera traucējumiem.

🔎 Ādas krāsas izmaiņas
Ādas krāsas izmaiņas var būt gan ārējo faktoru ietekmes dēļ, gan veselības stāvokļa dēļ. Ārējo faktoru ietekmē (vējš, sals) āda var kļūt apsārtusi un sausa. Šajā gadījumā āda ir jāārstē ar mitrinošiem un barojošiem krēmiem, piemēram, “Panthenol” vai “Bepanthen”. Ja āda ieguvusi dzeltenīgu nokrāsu, tas var liecināt par aknu vai nieru traucējumiem. Pelēka āda, tumši loki zem acīm var liecināt par nogurumu vai hroniskām slimībām.

🔎 Pumpiņas ap acīm vai degunu
Nelielus dzeltenus izciļņus, kas var parādīties ap acīm vai degunu, veido holesterīna nogulsnes. Šādas pumpiņas citreiz var norādīt par paaugstinātu holesterīna līmeni.

🔎 Izsitumi
Ir daudz iemeslu, kāpēc uz ādas var rasties izsitumi. Biežāk sastopamie izsitumi ir kontaktdermatīts — alerģija uz kaut ko, kam pieskaras āda. Citreiz izsitumi parādās kā ādas slimību simptoms, kas var ietekmēt vispārējo veselību, piemēram, psoriāze palielina sirds slimību un citu slimību risku.

❗❗Pamanot krasas izmaiņas ādas stāvoklī, aicinām vērsties pie sava ģimenes āsta, lai noskaidrotu izmaiņu cēloni.