Ultravioletais starojums (UV) un tā ietekme uz ādu

Mēs noteikti visi zinām to patīkamo sajūtu, kad saules stari apspīd mūsu ādu, taču ne vienmēr mēs atceramies, ka saule izplata UV starojumu, kas attiecīgi pieprasa mums parūpēties par ādu, piemēram, lietojot un regulāri atjaunojot saules aizsargkrēmu.

Saule izplata UV starojumu, kurš pēc viļņu garuma iedalās trīs veidos: UVA, UVB un UVC.

Šīs dienas publikācijā noskaidrosim, kāda ir atšķirība starp UV starojumu un kāpēc to ir svarīgi zināt.

🔆 UVA – pilnībā sasniedz zemes virsmu, iespiežas ādā visdziļāk, bojājot ādas vidējo slāni (dermu). Derma satur audus, kas nodrošina ādas elastību. UVA mēdz radīt ilgtermiņa ietekmi uz šūnām un veicina fotonovecošanos, pigmentācijas problēmas, grumbu veidošanos un ādas vēža rašanos.

🔆 UVB – zemes virsmu sasniedz neliela daļa no UVB starojuma. UVB starojums tiek absorbēts ādas virsējā slānī (epidermā). Tas rada ādas apsārtumu (apdegumu), veicina iedegumu un ir svarīgs D vitamīna veidošanās procesā.

🔆 UVC – gandrīz visu UVC starojumu aiztur ozons atmosfēras augstākajos slāņos, zemes virsmu tas nesasniedz.

Uzraksts “broad spectrum” uz saules aizsargkrēma norāda uz plaša spektra aizsardzību pret UVA un UVB starojuma veidiem.

❕Ļoti svarīgi zināt, ka sauli var baudīt droši, nekaitējot sev. Labākais veids, kā pasargāt sevi no saules nelabvēlīgās iedarbības, ir izvairīties no pārmērīgas atrašanās saulē. Tomēr, ja uzturaties saulē, tad vienmēr lietojiet aizsarglīdzekļus, piemēram, krēmu, losjonu vai izsmidzināmu aizsarglīdzekli pret UV starojumu.

❕ Lai pasargātu ādu no kaitīgā starojuma un novērstu tās priekšlaicīgu novecošanos, lieto saules aizsargkrēmu 365 dienas gadā.