Vai tu zini, kāds ir tavs ādas tips?

Mūsu sejas ādas tips gadu laikā mēdz mainīties, jo to ietekmē gan ārējie apstākļi, gan ķermeņa iekšējie procesi, piemēram, vecums, veselības stāvoklis, klimats un daudz citu faktoru.

Izvēloties kādu no sejas ādas kopšanas līdzekļiem, bieži vien uz produktiem redzam tādus uzrakstus kā “jutīgai ādai” “kombinētai ādai” un citus. Bet vai mēs esam pārliecināti, ka lietojam mūsu ādai piemērotu kopšanas līdzekli?
Iepazīsties ar ādas tipu iedalījumu un to pazīmēm! 💡

💛 Normāla āda
Raksturīgs veselīgs mirdzums, tā ir gluda, ar neuzkrītošām porām. Āda ir elastīga. Šāda tipa ādai nav raksturīga pūtīšu veidošanās un taukains spīdums.

💛 Sausa āda
Āda ir plāna un dehidrēta (mitruma trūkums ādas dermas slānī). Tai ir raksturīgs samazināts tauku daudzums un pastiprināts ūdens zudums, tādēļ priekšlaikus veidojas krunciņas, īpaši ap acīm. Šādai ādai raksturīga savilkšanās sajūta, raupjums un lobīšanās, ādas apsārtums uz vaigiem un zoda.

💛 Taukaina āda
Pirmā taukainas ādas pazīme ir tās spīdums un paplašinātas poras. Tā mēdz būt nelīdzena, jo notiek nevienmērīga šūnu atjaunošanās, kā rezultātā veidojas pūtītes, komedoni un dažādi mikroiekaisumi.

💛 Kombinēta āda
Šī tipa āda ir daļēji taukaina T-zonā (piere, deguna un zoda) ar atvērtām porām, bet normāla vai sausa āda vaigu apvidū un ap acīm, kur āda var būt apsārtusi vai lobīties. Šī ādas tipa īpašnieku galvenais uzdevums ir sabalansēt kopšanas veidus, lai sauso ādu nepadarītu vēl sausāku, bet taukaino uzturētu pietiekami attīrītu.

💛 Jutīga āda
Jutīgai ādai raksturīgas tādas pazīmes kā plāna ādas tekstūra, velkoša sajūta, kas var norādīt uz dehidrāciju un izraisīt produktu reakcijas uz ādas, apsārtums vai sarkanas pūtītes, ādas lobīšanās vai plaisāšana uz vaigiem vai pieres, pietvīkums un nieze, kā arī dedzinošas sajūtas.

Kāds ir tavs ādas tips un kādas ir galvenās problēmas, ar kurām saskaries ikdienas kopšanas rutīnā?