Zilās gaismas ietekme uz tavu ādu 


Vai tu zini, kas ir zilā gaisma? Zilā gaisma ir daļa no redzamās gaismas spektra, kas atrodas saules gaismā, kā arī gaisma, kuru izstaro digitālās ierīces, piemēram, datoru ekrāni un viedtālruņi. 📱🖥️

🔵 Zilā gaisma vistiešāk ietekmē tavas acis.
Vai tev kādreiz ir sāpējušas acis no sēdēšanas pie datora? Zilā gaisma ir vistiešākais iemesls, kāpēc tās sāp.

🔵 Kā zilā gaisma ietekmē tavu ādu?
Pētījumi liecina, ka zilā gaisma noārda kolagēna un elastāna šķiedras, kā arī veicina brīvo radikāļu veidošanos ādā. Šie procesi veicina ādas novecošanos. Zilā gaisma veicina arī pigmentāciju, pietūkumu un smalko līniju veidošanos.

🔵 Vai ir kāds veids, kā pasargāt savu ādu no iespējamiem zilās gaismas bojājumiem?
Labākais veids, kā novērst zilās gaismas bojājumus, ir samazināt laiku, kuru pavadi pie ekrāna. Tomēr, ja, piemēram, darba dēļ nākas visu dienu pavadīt pie datora, ir vērts apsvērt iespēju iegādāties ekrānu aizsegu, kas bloķē vai aptumšo zilo gaismu.

🔵 Cik ļoti jāuztraucas par zilās gaismas ietekmi uz ādu?
Zilā gaisma var būt gan kaitīga, gan labvēlīga ādai atkarībā no intensitātes un viļņa garuma. Zema enerģijas patēriņa un zems augstas enerģijas zilās gaismas iedarbības laiks var palīdzēt novērst ādas slimības, piemēram, akni, bet ilgstoša augstas enerģijas zilās gaismas iedarbība var veicināt acu un ādas aizsargbarjeras bojājumus, kā arī attīstīt fotonovecošanos.