C vitamīns – kāpēc to iekļaut sejas ādas kopšanas rutīnā?

Vairums no Jums visticamāk jau zina, ka C vitamīns ir lielisks antioksidants un ir nepieciešams mūsu ķermenim. Taču, vai zinājāt, ka C vitamīns ir arī dermatoloģijā plaši izmantots antioksidants, kas palīdz uzlabot sejas ādas toni un atjaunot tās veselīgo izskatu?

C vitamīns ir lielisks daudzfunkcionāls palīgs ādas kopšanas rituālā. Padalīsimies ar 3 lieliskiem ieguvumiem, ko nodrošina sejas ādas kopšanas produkti, kas satur C vitamīnu:

#1 Tie darbojas kā antioksidants un pasargā ādas šūnas no ultravioletā starojuma izraisītā šūnu bojājuma, brīvajiem radikāļiem, kā arī apkārtējā gaisa piesārņojuma.

🍋 C vitamīns ir viens no antioksidantiem, kas neitralizē šīs vielas un mazina to slikto ietekmi uz audiem – mazina paplašinātu asinsvadu un grumbu rašanos, kā arī neļauj ādai izskatīties nogurušai, pelēcīgai un priekšlaicīgi novecot.

#2 Tiem piemīt īpašības novērst saules izraisītu pigmenta plankumu rašanos.

🍋 C vitamīns novērš melanīna veidošanos, tātad arī jaunu pigmentācijas plankumu parādīšanos uz ādas.

#3 Tie palīdz stimulēt kolagēna veidošanos.

🍋 C vitamīns ir pazīstams arī kā pretnovecošanās līdzeklis, jo tas stabilizē kolagēna šķiedras, līdz ar to uzlabo ādas tvirtumu un mazina grumbas.

❕ Īpaši svarīgi ir pievērt uzmanību C vitamīna koncentrācijai!

📌 Lai savai ādai nekaitētu un vispār gūtu kādu labumu, jāmeklē līdzekļi ar askorbīnskābes jeb C vitamīna koncentrāciju ne mazāku par 10% un ne lielāku par 20%. Mazākas koncentrācijas būs neefektīvas, savukārt lielākas kairinās ādu un var radīt iekaisumu.