Kas ir saules aizsargkrēms un vai tas ir jālieto tikai sauļojoties?

☀ Iestājoties pavasarim, īpaši svarīgi ir atcerēties par saules aizsarglīdzekļiem – izvēloties tos ar piemērotu SPF jeb aizsardzības līmeni!
☀ Kādēļ jālieto aizsargkrēms? Sauļošanās paātrina arī ādas novecošanos, pārlieku ilga uzturēšanās saulē var radīt niezi, apsārtumu, dedzināšanu.

Par saules aizsargkrēmiem ir daudz dažādu mītu. Ierakstā aplūkosim populārākos no tiem:
🔸 “Saules aizsargkrēms jālieto tikai sauļojoties”. Atceries par saules aizsargkrēma lietošanu arī ikdienas gaitās, pat tad, ja diena šķiet apmākusies! Sejas krēms ar SPF palīdz novērst priekšlaicīgu ādas novecošanos – sausumu, krunciņas un pigmentāciju.
🔸 “Pietiek, ja aizsargkrēmu uzsmērēju tikai no rīta vai pirms sauļošanās”. Atceries, ka dienas laikā saules aizsarglīdzekļi uz ādas ir jāatjauno, īpaši, ja baudi atpūtu pie ūdens vai plāno saulē pavadīt vairākas stundas. Lai ērti atjaunotu sejas ādas aizsardzību pret saules ietekmi, ir pieejami dažādi izsmidzināmi aizsarglīdzekļi, kas nesabojās uzklāto grimu!
🔸 “Lielāks SPF nepieciešams tikai bērniem, pieaugušajiem pietiek ar minimālu SPF līmeni”. Tā kā bērnu āda ir īpaši jūtīga, bērniem paredzētie aizsargkrēmi būs ar lielāku SPF aizsardzību. Taču arī pieaugušajiem jāņem vērā savas ādas īpatnības – piemēram, ādai ar izteiktāku pigmentāciju un uz sejas ādas būtu jālieto līdzeklis ar vismaz SPF 50.
🔸 “Aizsargkrēms jālieto uzsākot sauļošanos”. Vēlams saules aizsargkrēmu uzklāt vismaz 20 minūtes pirms plānotās došanās ārā, nevis jau atrodoties pludmalē!

💛 Rūpējies par savu ādu ik dienu, tādējādi novēršot nepatīkamas sekas nākotnē!