Lāzerepilācija – pavasaris īstais laiks, lai sāktu

Klienti nereti mums jautā – kad ir īstais laiks lāzerepilāciju? Tas ir pavasaris!

Uzsākot procedūru kursu jau ziemā vai pavasarī, līdz sauļošanās sezonai būs panākts stabils efekts. Tad vasaras mēnešos lāzerepilāciju nevajadzēs veikt un bez ierobežojumiem varēs sauļoties, savukārt pēc vasaras būs pienācis laiks veikt nākamo vai uzturošo procedūru.

Būtiski, ka lāzerepilāciju neveic tad, ja apstrādājamā ķermeņa daļā āda ir iesauļota saulē vai solārijā, jo procedūra nesniegs vēlamo rezultātu, kā arī ir iespējams ādas apdeguma risks. Arī pēc lāzerepilācijas nav ieteicams sauļoties divas, bet vislabāk trīs nedēļas, jo procedūra rada nelielu kairinājumu ādai, tādēļ saules ietekmē var veidoties nevēlama ādas pigmentācija, krevelītes.

Tādēļ vasarā lāzerepilācijai ir ierobežojumi – to neveic ķermeņa daļās, kas ir iesauļotas vai atsegtas saulei, piemēram, uz sejas. Taču arī vasarā procedūru var veikt ķermeņa daļās, kuras saules ietekmei nav pakļautas, piemēram, bikini zonā vai arī mērķtiecīgi netiek sauļotas.

Dermatoloģe Gundega Provais atgādina, ka ka saules aizsargkrēma lietošana pasargā ādu ne tikai no fotonovecošanas, kolagēna samazināšanās, bet arī no ultravioleta starojuma kaitīgās ietekmes , kā rezultātā varētu veidoties ādas vēzis.

Saules apdegumiem ir kumulatīvs raksturs – āda šo informāciju par saules apdegumiem uzkrāj , un kad saules negatīvās ietekmes ir pārāk daudz , tas izpaužas kā pakāpeniska ādas fotonovecošana un pirmsvēža kā arī ļaundabīgu ādas audzēju rašanās.

Dermatoloģe Gundega Provais iesaka , sauļojies droši – tikai ar saules aizsargkrēmu , kura SPF jeb sun protection factor ir vismaz 30 – 50+, un atceries to atjaunot ik pēc 2h. Izvēlies labāk uzturēties ēnā, nevis tiešos saules staros. 

Saulains laiks sniedz patīkamas emocijas, bet neļauj tam kaitēt Tavas ādas veselībai.