Mitrinošs vai barojošs sejas krēms?

🌸 Visiem ādas tipiem ir nepieciešama ikdienas kopšana, lai veicinātu tās komfortu, mazinātu nepilnības un sniegtu savai sejas ādai visu nepieciešamo. Viens no ikdienas sejas kopšanas soļiem ir krēma lietošana, taču kuru izvēlēties – mitrinošu vai barojošu?
Šo divu jēdzienu nozīme un funkcija bieži vien tiek jaukta, tāpēc šīs dienas publikācijā noskaidrosim, kādas ir atšķirības starp mitrinošu un barojošu sejas krēmu. 👇🏻
Pats galvenais ir zināt, kas ādai ir nepieciešams – mitrināšana vai barošana.
✅ Ādas mitrināšana nozīmē optimāla ūdens līmeņa atjaunošanu ādā. Tas ir jebkura vecuma ādas pamatprincips, jo ūdens ir tas, kas mūsu ādai vienmēr ir vajadzīgs. Mitrinoši krēmi jālieto dienas laikā, lai nodrošinātu ādu ar nepieciešamo mitruma līmeni, pasargātu to no apkārtējās vides ietekmes un novērstu priekšlaicīgu novecošanos.
✅ Ādas barošana nozīmē epidermas šūnu atjaunošanu un lipīdu dabiskās aizsargbarjeras nostiprināšanu, lai izvairītos no dehidratācijas un sausuma. Ja āda ir sausa, tas ir tāpēc, ka trūkst sebuma. Šāda veida ādas kopšanā svarīgi izvēlēties ar lipīdiem bagātu krēmu. Sausai ādai trūkst lipīdu, un tā nevar aizpildīt šo trūkumu dabiski. Barojošu sejas krēmu ieteicams lietot uz nakti, lai veicinātu ādas šūnu atjaunošanos.
🌸 Kopsavilkumā svarīgi atcerēties, ka sausa āda ir ādas tips nevis stāvoklis, un tas liecina par tauku ražošanas jeb sebuma trūkumu – šajā gadījumā nepieciešams izvēlēties barojošu sejas krēmu. Savukārt dehidrēta āda parasti vienkārši ir “izslāpusi” pēc mitruma, tā jūtas savilkta, un šajā gadījumā palīdzēs mitrinošs sejas krēms.
Barošana un mitrināšana – divas dažādas, bet viena otru papildinošas funkcijas, lai atbalstītu ādu tās dabiskajās funkcijās, palīdzētu tai un atjaunotu līdzsvaru.