Vai kafija pasliktina sejas ādas stāvokli?

Garda rīta kafijas tasītes baudīšana ir ikrīta rituāls miljoniem cilvēku visā pasaulē. Kofeīns mērenā daudzumā patiesībā ir pat vēlams, un pētījumi ir pierādījuši, ka kofeīna uzņemšana var palīdzēt uzlabot labsajūtu, laimi, enerģiju un modrību. ☕
 
Bet kā ar kafiju un tās ietekmi uz mūsu sejas ādu?
▫️ Minējām, ka kafijai ir ļoti daudz pozitīvo ieguvumu, taču diemžēl problēmas sākas tad, kad melnas kafijas vietā tiek dzerta balta kafija, cafe latte un pievienotas vairākas karotītes cukura vai saldie sīrupi. Šajos gadījumos kafijas galvenās sastāvdaļas ir piens un cukurs.
❌ Piens var nelabvēlīgi ietekmēt Jūsu ādu. Ir pietiekami daudz pētījumu, ka piena produkti var veicināt pūtīšu veidošanos. Turpretī pārmērīgs cukura līmenis asinīs var izraisīt glikāciju — dabisku ķīmisku reakciju, kas notiek, kad cukura līmenis asinīs pārsniedz to, ko spēj izturēt mūsu insulīns. Glikācija ietekmē to mūsu ādas daļu, kas to padara elastīgu – kolagēnu un elastīnu. Tie kļūst vājāki, un novecošanās pazīmes kļūst redzamākas – āda kļūst sausāka un mazāk elastīga, pastiprinās grumbu veidošanās un rodas blāvs ādas izskats.
❌ Patērējot pārāk daudz kofeīna, Jūs pakļaujat sevi lielākam nevajadzīgu grumbu un smalku grumbu rašanās riskam. Vēl viens trūkums, dzerot pārāk daudz kafiju, ir pinnes. Kortizols, viens no stresa hormoniem, var palielināt tauku dziedzeru izdalītās eļļas daudzumu, pastiprinot piņņu veidošanos.
💧 Kafija satur kofeīnu, kas veicina organisma dehidratāciju, tāpēc svarīgi atcerēties, ka izdzerot vienu kafijas tasīti, nepieciešams izdzert arī vienu glāzi ar ūdeni.
Mīļās klientes, mūsu sejas āda ir mūsu veselības spogulis, tāpēc rūpēsimies un sniegsim tai vislabāko!