Vai vēnu problēmas var risināt grūtniecības laikā – mīti un patiesība

Ko darīt, ja paplašinātas vēnas parādījušās grūtniecības laikā? Kad kāju vēnas var operēt? Vai to labāk darīt pēc visu plānoto bērnu dzemdēšanas?

🔎 Bieži sievietēm grūtniecības laikā parādās paplašinātas vēnas un sāk veidoties venoza mazspēja. Tas ir saistīts ar hormonālām izmaiņām grūtniecības laikā sievietes ķermenī, kā arī atkarīgs no iedzimtības (ģimenē bijušas vēnu problēmas).

❌ Uzskats, ka vēnu problēmas ir jāsakārto tikai pēc pēdējās sievietes grūtniecības un dzemdībām, ir novecojis! Patiesībā pie jebkurām, pat vismazākajām vēnu problēmu pazīmēm, ir jāapmeklē flebologa konsultācija! Jo mazākās stadijās vēnu problēmas konstatē, jo vienkāršāka būs to ārstēšana un novēršana. Ja vēnu problēmas netiks risinātas, ar katru nākamo grūtniecību tās tikai pieaugs un beigās ārstēšanas process var būt diezgan sarežģīts un komplicēts.

🤰 Patiesībā vēnu problēmu sakārtošana pirms plānotās grūtniecības būtu labas grūtniecības plānošanas paraugs, lai nākamās grūtniecības laikā nevajadzētu uztraukties par vēnu mazpējas pieaugšanu un iespējamām komplikācijām, un varētu bez raizēm visu uzmanību veltīt tikai savai un mazuļa labsajūtai.

🩺 Flebologs Dr. med. Ints Bruņenieks pieņem pacientus:
🔸 AS “Latvijas Jūras medicīnas centrs”, t.67 889 000, www.ljmc.lv, Patversmes iela 29, Rīga
🔸 SIA “Aizkraukles slimnīca”, t. 65 133 875, www.amc.lv, Bērzu iela 5, Aizkraukle.
🔸 Dr. Gundegas Provais lāzerepilācijas privātprakse, t. 26223326, www.gplazerepilacija.lv, Rīgas iela 115, Jēkabpils.