Kaitīgās vielas kosmētikā

Vai Tu, izvēloties sejas kopšanas līdzekļus un dekoratīvo kosmētiku, pievērs uzmanību produkta sastāvam? Diemžēl uzraksts “EKO”, “BIO”, “dabīgs sastāvs” var nebūt rādītājs. Jūsu ikdienas sejas kopšanas līdzekļos var būt vielas, kas var kaitēt veselībai un atstāt negatīvas sekas.
Šīs dienas publikācijā #parunāsimpar kaitīgajām vielām kosmētikā.
❌ PARABĒNI. Parabēni ir sintētiskas ķīmiskas vielas (konservanti), ko izmanto skaistumkopšanas produktos, piemēram, dušas želejās, sejas krēmos, dekoratīvajā kosmētikā, lai nodrošinātu ilgāku uzglabāšanas laiku.
❌ SULFĀTI ir sāļi, kas veidojas, sērskābei reaģējot ar citu ķīmisku vielu. Tos ražo no naftas un augu avotiem, piemēram, kokosriekstu un palmu eļļas. Tie galvenokārt tiek izmantoti, lai produkts veidotu putas. Sulfātu sāļi gaisā var reaģēt, veidojot sērskābi, kas kairina acis, ādu un gļotādu. Tas var izraisīt acu niezi un asarošanu, ādas kairinājumu un apgrūtinātu elpošanu.
❌ SINTĒTISKĀS KRĀSVIELAS iegūst no naftas vai akmeņogļu darvas. Akmeņogļu darva ir izgatavota no ogļūdeņražiem, oglekļa un ūdens. Tas ir biezs, tumšs un viskozs šķidrums ar izteiktu smaržu. Kā piemēru varam minēt lūpu krāsas un acu ēnas. Jo izteiktāks ir pigments, jo lielāks akmeņogļu darvas procentuālais daudzums. Sintētiskās krāsas var izraisīt ādas kairinājumus.
❌ TALKS ir mīkstākais minerāls, kas sastopams dabā. Baltais, necaurspīdīgais pulveris tiek izmantots visdažādākajos kosmētikas līdzekļos, piemēram, dezodorantos, vaigu sārtumos, acu ēnās, pat zīdaiņu pūderī. Diemžēl problēma šajā ir tāda, ka dabā talks atrodams tuvu azbestam, kas ir plaši pazīstama kancerogēnā viela.
❌ ALKOHOLS ir izplatīts šķīdinātājs ādas kopšanas līdzekļos. Tas palīdz labāk absorbēt produktus un tādējādi lieliski piemērots noteiktiem krēmiem un losjoniem. Bet alkohols ir toksiska ādas kopšanas sastāvdaļa. Alkohols ādu var padarīt sausu, kā arī tas traucē ādas atjaunošanas procesiem.