Vai tu zini, kāds ir tavs ādas fototips? 

Plāno doties atvaļinājumā uz kādu saulaināku vietu, lai uzņemtu D vitamīnu un uzlādētu savas iekšējās rezerves? 🏖️
Neaizmirsti sevi pasargāt no saules! 🌞

Vai zināji, ka laiks, cik ilgi vari atrasties tiešos saules staros bez aizsardzības līdzekļiem nenodarot kaitējumu sev, ir atkarīgs no tava ādas fototipa? Šo laika periodu sauc arī par eritēmisko devu – ultravioletā starojuma deva, kas nosaka laiku, cik ilgi cilvēks droši var atrasties tiešos saules staros. Ādas fototipiem ir dažāda eritēmiskā deva. ☝️

Iepazīsties ar 6 fototipiem un un noskaidro, pie kura piederi tu! 🤗

1️⃣ ādas fototips. Pie šī fototipa pieder cilvēki ar ļoti gaišu ādu, visbiežāk ar vasaras raibumiem, blondiem vai rudiem matiem. Eritēmiskā deva sastāda 5 – 10 minūtes.

2️⃣ ādas fototips – cilvēki ar gaišu ādu, var būt vasaras raibumi, tumši blondi vai brūni mati. Šī fototipa cilvēku eritēmiskā deva ir 10 – 20 minūtes.

3️⃣ ādas fototips. Šī fototipa cilvēkiem parasti āda var būt mazliet tumša, tumši brūni vai kastaņkrāsas mati, visbiežāk bez vasaras raibumiem. Eritēmiskā deva ir 30 minūtes.

4️⃣ ādas fototipa cilvēkiem ir gaiši brūna āda, tumši brūni vai melni mati un tumša acu krāsa. 4. fototipa cilvēki parasti saulē neapdeg, līdz ar to eritēmiskā deva ir lielāka – līdz 40 minūtēm.

5️⃣ ādas fototipa cilvēkiem ir tumši brūni mati, vidēji tumša āda. Šī ādas fototipa cilvēki ātri iegūst tumšu iedegumu. Eritmētiskā deva ir viena stunda.

6️⃣ ādas fototipam atbilst ļoti tumša āda, melni mati un melni brūnas acis. Šis ir afrikāņu ādas fototips. Eritēmiskā deva ir neierobežota.

Atkarībā no tā, kāds ir tavs ādas fototips, aicinām izvēlēties atbilstošus saules aizsarglīdzekļus (SPF)! 🌞
Vai tev izdevās noskaidrot, pie kura ādas fototipa piederi tu?🤔