Veic lāzerepilāciju droši! 1.daļa

Vai tu zini, kādas ir pieejamās lāzeriekārtas, ar kurām veic lāzerepilāciju? Iepazīsties ar lāzeriekārtu veidiem! ✨

💡Rubīna lāzers (gaismas viļņa garums – 694 nm) – pirmā sistēma, kas izstrādāta nevēlamo matiņu samazināšanai ar lāzera palīdzību. Šai sistēmai ir ilga pauze starp lāzera impulsiem, lai mazinātu diskomfortu, kas nozīmē, ka ir nepieciešams vairāk sesiju, nekā citām lāzersistēmām, lai sasniegtu vēlamos rezultātus. Rubīna lāzers piemērots plānu matiņu noņemšanai.

💡Aleksandrīta lāzers (gaismas viļņa garums – 755 nm) – viena no populārākajām lāzerepilācijas sistēmām, jo tā ātri aptver lielu apstrādes laukumu. Neskatoties uz to, ka jaunākajās lāzera sistēmās ir iebūvēta dzesēšanas iekārtas, tomēr tās rada lielāku diskomfortu pacientam nekā citas lāzerepilācijas sistēmas. Aleksandrīta lāzers darbojas ar īsāku viļņa garumu, padarot to ideāli piemērotu cilvēkiem ar gaišu vai olīvu ādas toni.

💡Diodes lāzers (gaismas viļņa garums – 810 nm). Iedarbojas dziļāk ādas slāņos, labāk iekļūstot matu folikulā. Diožu lāzeri ir droši tumšākiem ādas tipiem un ir ideāli piemēroti biezu vai rupju matiņu noņemšanai. Salīdzinot ar citām lāzerepilācijas procedūrām, lāzerepilācija ar diodes lāzeru ir vismazsāpīgākā un kursa pabeigšanai nepieciešams mazāk sesiju.

💡Neodīmija Yag lāzers (Nd: YAG) (gaismas viļņa garums – 1064 nm). Ar šo iekārtu iespējams veikt procedūras tumšiem ādas tipiem un nosauļotai ādai. Neodīmija Yag lāzeram ir vislielākais viļņa garums, kas nozīmē, ka tas iekļūst ādā sasniedzot mata sakni un iznīcinot to.

💡Intensīvas impulsu gaismas (IPL) sistēma (gaismas viļņa garums – 500–1200 nm). Lai gan tā bieži tiek klasificēta kā lāzerepilācijas procedūra, IPL patiesībā nav lāzers, bet gaisma, kas tiek piegādāta zibspuldzes veidā. Šī sistēma ir ērta tāpēc, ka ir pielāgot viļņa garumu un jaudas līmeni atbilstoši ādas tonim un matiņu īpašībām. Iedarbība ir mazāk efektīva, salīdzinot ar lāzera sistēmām.

Dr. Gundegas Provais lāzerepilācijas privātpraksē procedūras veic ar jaunākās paaudzes diodes lāzeru Lumenis LightSheer DESIRE. 😊

Nākošajā rakstā pastāstīsim par to, kam jāpievērš uzmanība dodoties uz lāzerepilācijas procedūru, lai tā notiktu droši un nekaitētu tavai veselībai. ☝️